Protetyka

Istnieje bardzo wiele rodzajów protez, które wykonujemy. Z najwyższą uwagą i pełnym profesjonalizmem zajmujemy się dobieraniem zastosowania odpowiedniej protezy stomatologicznej w każdym indywidualnym przypadku.

Przy zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań doprowadzamy do doskonałego efektu estetycznego.

Protezy szkieletowe
Protezy szkieletowe to nowoczesne, ruchome uzupełnienia protetyczne. Proteza taka opiera się nie tylko na dziąsłach i błonie śluzowej, ale również na zębach - nie powoduje więc wzmożonego zaniku kości i dziąseł. Wykonana prawidłowo może służyć pacjentowi przez długie lata. Podstawowe części protezy szkieletowej to metalowa baza (szkielet) oraz akrylowe elementy odbudowujące brakujące tkanki (zęby i podłoże),technika ta umożliwia również dłuższe zachowanie zębów tzw. Filarowych.


Korony i mosty protetyczne, wkłady koronowo-korzeniowe

Korona protetyczna to proteza stała pokrywająca zniszczoną koronę zęba lub odbudowująca ją przypadku całkowitej utraty. Zęby bardzo zniszczone lub osłabione leczeniem kanałowym wzmacniane są natomiast wkładami koronowo-korzeniowymi, które można przyrównać do metalowych "ćwieków" wklejonych do kanału zęba i pokrytych koroną protetyczną. W zależności od warunków klinicznych i preferencji pacjenta stosowane są korony: metalowe , kompozytowe,licowane porcelaną i pełnoceramiczne. Korony protetyczne mogą być wykonywane zarówno na zębach naturalnych, jak i na implantach.Korona porcelanowa napalana na metalu

Zacementowana korona w ustach pacjenta

Most porcelanowy na metalu przygotowany do osadzenia

Zacementowany górny i dolny most porcelanowy


                     Nasze prace
                   


Korony i mosty porcelanowe / pełnoceramiczne (bez metalu)

Z samej porcelany wykonuje się najczęściej pojedyncze korony, mosty najwyżej trzypunktowe tzn. uzupełniające brak jednego zęba. Bezmetalowe uzupełnienia najdoskonalej imitują naturalne uzębienie.

Pełnoceramiczna korona na trzonowca przed

i po zacementowaniu

Most pełnoceramiczny

Korona pełnoceramiczna